Uus Maa Pärnu Kuninga büroo avamine aprillis 2018.

Uus Maa on tuntud ja laialt levinud kaubamärk. Kindlasti on aga põnev ka teada, et lisaks emafirmale ja selle filiaalidele tegutseb üle Eesti kümme Uus Maa frantsiisi. Just äsja avati Uus Maa Pärnu Kuninga tänava frantsiis.

„Frantsiisid on loomulik jätk ettevõtte arengus,“ räägib Uus Maa Kinnisvarabüroo juhatuse esimees Jaanus Laugus. „Meie tippspetsialistidele oli vaja järgmist taset, kus nad saaksid päris iseseisvalt oma äri proovida, kuid samas ei pea Uus Maast lahkuma.“

Eelkõige sai Uus Maa frantsiisipoliitika alguse väljaspool Tallinna, teistes linnades, kus peakontori-poolne järjepidev juhtimine polnud võimalik ega mõttekas ning kohalikud tiimid tahtsid ise oma ära proovida.

Esimene Uus Maa frantsiis loodi Pärnus 2008. aasta oktoobris, millele järgnes Tartu juunis 2009. Mõlemad toimivad siiani väga edukalt. Läbi aastate on Uus Maa nime kandvaid frantsiise juurde tulnud, ümberkorraldatud ja ka liidetud. Tänase seisuga on neid 10.

„Ma arvan, Uus Maa toimibki kõige paremini, kui organisatsiooni moodustavad nii harud kui frantsiisid. Samas aga usun, et frantsiiside arv on siiski kasvav. Autonoomsus on paljudele ettevõtja vaimu omavatele spetsialistidele vajalik ning motiveeriv,“ räägib Laugus. „Kinnisvarabüroode frantsiisi osas laieneme kindlasti üle kogu Eesti ja arvatavasti ka Tallinnas. Uus Maa on tugev ja usaldusväärne bränd. Tulevikus näeme meie värvides palju nii öelda butiikkontoreid, mis asuvad oma kindlas piirkonnas, klientidele ja nende vajadustele lähedal.“

 

Mugavus ja iseseisvus

„Frantsiisi puhul on hea see, et ei pea enam ise jalgratast leiutama, vaid saad kohe hakata tegutsema juba tuntud kaubamärgi all,“ ütleb 2016. aastal loodud Uus Maa Kadrioru büroo juht Margit Sild. „Juba välja kujunenud koolitussüsteem, turundustugi jms on suureks boonuseks.“

Silla sõnul tagab tuntud kaubamärgi all tegutsemine kia kasuliku koostöö. „Arvan, et oleme üle-Eestiliselt frantsiisikolleegidega kenasti oma koha leidnud. Tallinnas on meil hetkel kaks frantsiisi – peale Uus Maa Kadrioru büroo veel Pirita büroo ja tööd on meile kõigile jagunud. Pigem on hea teada, et “omade”, ehk heade koostööpartnerite tugi ja võrgustik on olemas.“

 

Kuidas saada Uus Maa frantsiisiks?

Uus Maa frantsiisi saavad luua kõik, kes vastavad tingimustele. „See on läbirääkimiste küsimus,“ ütleb Laugus. „Siiski, frantsiisivõimaluse anname vaid aktiivselt töötavatele maakleritele, kes on reaalselt tegutsenud vähemalt 2 aastat. Üheks oluliseks eelduseks on Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja kutsetunnistus.“

INTERVJUU

Feliks Krapp, äsja avatud Uus Maa Pärnu Kuninga büroo juht

 

Kuidas tekkis mõte luua Pärnusse oma frantsiis?

Uus Maa on Eesti üks kõige suuremaid ja vanemaid kinnisvarafirmasid. Tallinnas torkab hästi silma, Tartus ka, kuid meile tundus, et Pärnus on selle firma potentsiaal veel korralikult kasutamata.“

 

Kas Pärnus on turgu?

Pärnu turg ei ole oma mahtudelt loomulikult võrreldav Tallinna või Tartuga – siin on hetkel ikkagi vaid 60-80 tehingut kuus. Ometi ei tähenda see seda, rääkides kujundlikult, et kui näiteks mõnes keskmise suurusega linnas on peatänaval paar söögikohta, siis keegi, kes leiab, et suudab ja oskab teha asja samahästi või isegi paremini, ei võiks avada samuti oma restorani. Pigem on edu võti selles, kas uustulija suudab paremini majandada ja leida üles konkurentsieelised, pakkuda kvaliteetsemat teenust, millega võtta oma turuosa.

Töötamine Uus Maas on talletanud piisavalt kogemusi, et teada, kuidas pakkuda head teenust. Positiivne on ka see, et viimastel aastatel on kohalik turg elavnenud, ostuaktiivsus (ning ka hinnad) kasvanud, kerkivad uued korterelamud, lähiajal terved linnaosad (näiteks 300 korteriga Valgre linnaosa Pärnu Tennisehalli taga või siis kuuest korterelamust, hulgast paarismajadest ning eramust koosnev Nurmenuku uusrajoon Pärnu ja Tammiste vahel). Turu iseloom on muutunud ja on näha ostuaktiivsuse kasvamist. Nõudlus uute kvaliteetsete, seejuures nii keskmise kui ka kõrgema hinnaklassiga, elamispindade järele on suur ja õnneks on ka arendajad palju uusi projekte käivitanud. Pärnu uueneb meie silme all!

Seejuures ei pruugi ostja olla alati kohalik. Tegu on ikkagi atraktiivse kuurortlinnaga, mille kõrval pole ka tööstust unustatud. Näiteks peagi on kerkimas uus vineeritehas, millega tekib juurde 200 uut töökohta. Kõik linna tööd otsima tulnud vajavad elamispinda. Täna elavad nad veel üürikorterites, kuid varem või hiljem soovivad rajada päris oma kodu. Majanduse elavnemine ja palkade jätkuv kasv loob soodsa pinnase korterelamute rajamiseks ka Pärnus. Kasvab nõudlus, kasvab ka pakkumine!

 

Kuninga büroo on teine Uus Maa frantsiis Pärnus – kas ruumi jätkub mõlemale?

Püüame praegu lähtuda eelkõige Uus Maa kõrgetest standarditest. Kas kasvame Akadeemia büroost kuidagi erinevaks – seda näitab aeg! Kõrgete standardite juurde jääme aga igal juhul. Konkureerima me ei hakka, pigem võimendame üksteist. Iga reklaamiga, mida teeme, reklaamime kas otse või kaudselt ka Akadeemia bürood, lõppkokkuvõttes kogu Uus Maad. Usun, et hakkame tegema head ja vastastikku kasulikku koostööd.

 

Kui palju maaklereid Kuninga büroos tegutsema hakkab?

Veel veebruari alguses oli meid vaid kaks, ehk siis need kes frantsiisi alusel uue büroo asutasid kuid täna on meid juba kodulehel viis maaklerit. Hiljuti liitus meiega näiteks Sirje Peetri Pindist, väga kogenenud asjatundja, kes on pidanud seda ametit üle kümne aasta. Läbirääkimised käivad veel mitme inimesega. Mitmed on meid ise üles otsinud ja avaldanud soovi tulla meie juurde tööle.

 

Kas teil on plaanis pakkuda ka mõnd päris uut teenust Pärnu kontekstis?

Võimalik, et proovime pöörata suuremat tähelepanu haldusteenuse pakkumisele. Mõtteid ja ideid on mitmesuguseid, millised suudame ellu viia, eks seda näita aeg.

Kommentaari