Aiki Otsalt, Uus Maa Kinnisvarabüroo personalijuht
Eestis on juba aastaid tunnustatud pere- ja töötajasõbralikke ettevõtteid. Kui varem oli see eraalgatuslik initsiatiiv, siis nüüd jagab peresõbraliku tööandja märgist ka Sotsiaalministeerium. Seega on pehmed väärtused iga aastaga aina olulisemal kohal. Nii ka meil.

Peresõbralikkuse kujundamiseks on vaja tahet ja pealehakkamist soosivat keskkonda. Kusjuures, kindlasti jõuate ka rahaliste küsimusteni, kuid tasub tähele panna, et raha ei ole kõige tähtsamal kohal.

Näiteks, tulles mõttele luua mängutuba või puhkenurk, võib tunduda, et ideeks see jääbki, sest rahalisi vahendeid ei ole. Siin aga tuleb appi loovus. Puhketuba sisustades leiab töökaaslaste hulgast kindlasti neid, kel näiteks korralik diivan kodus kasutult seismas. Samuti võib koguda kolleegidelt mänguasju, millest oma lapsed välja on kasvanud.

Selliste ideede täideviimisel on vaja leida õiged inimesed. Olulisim on, et oleks keegi, kellel on initsiatiiv ja kes on särtsakas algataja. Tööl kipuvad jututeemad ikka spetsiifilise valdkonna ümber tiirlema, aga kui natuke süvitsi minna ja uurida, mis on inimeste huvid, võib leida mitmeid mõttekaaslasi, kes oma oskuste ja kontaktidega suurt lisaväärtust saavad anda. Need arutelud annavad võimaluse kuulata inimeste arvamusi, mis aitab omakorda kaasa diskussiooni tekkimisele ja koos otsustamisele. Lõpuks muutub see ühistegevuseks.

 

Olge terved

Iga aastaga kasvab Eestis rahvasportlaste hulk. On joogahuvilisi, talisuplejaid, jalgrattureid, maratoonareid, matkajaid – palju selliseid hobisid, mille harrastamine suuri rahalisi vahendeid ei nõua. Näiteks võib joogamati soojemal ajal parki maha tõmmata või talvel koos jääaugu puurida ja üheskoos sinna sisse hüpata.

Selliste sportlike ettevõtmiste juures on ka järjepidevus võtmesõna. Näiteks on populaarsed töötajatevahelised sammuvõistlused, mis vältavad nädal või kaks. Uus Maa Kinnisvarabüroo inimesed võistlesid eelmisel aastal omavahel sammudes 10 kuud. Kokku tehti 106 miljonit sammu, kusjuures parimad tegid iga päev 14 000 sammu. Selleks kasutati Omroni sammulugejaid, mis olid väga töökindlad, kannatades ka juhuslikku masinpesu.

Ettevõtmine oli niivõrd märkimisväärne, et seda tunnustas Omron tasuta seadmete, Rakvere Spa oma kinkekaartide ja Sportland pakkus suuri soodustusi.

Lisaks on Uus Maas saanud traditsiooniks kevadel matkamas käia. Eelmisel aastal toimus matk Kakerdaja rabas, millest võtsid osa ka lapsed. Selline ettevõtmine pole sugugi kulukas, kuid positiivne laeng on töötajatele garanteeritud.

Spordi ja liikumisega käib kaasas ka tervislik toitumine. Hea mõte on just praegu, talveilmade ajal sisse viia näiteks taimetee joomine, mille eest keegi aktiivne töökaaslane vastutada võiks, et see alati valmis ja kättesaadav oleks. Samuti on hea mõte korraldada puuviljapäevi, mis aitab talvisel perioodil kaduma läinud vitamiinide varusid kehas täiendada. Miks mitte tuua kontorisse purk ühiskasutatavat D-vitamiini?

Selliseid suuremaid ja väiksemaid mõtteid on palju. Omast kogemusest ütlen, et inimestele lähevad tegelikult korda ka väga väikesed asjad, mis ei pea üldse palju maksma. Oluline on, et need väikesed asjad tuleksid südamest.

Kommentaari